Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Właściwe przygotowanie weksla

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Prawo cywilne reguluje mnóstwo dziedzin ludzkiego życia. A człowiek jest istotą społeczną. Potrzebuje interakcji z innymi. Czasami ta komunikacja polega na pożyczaniu pieniędzy. Jedną z zasadniczych regulowanych przez prawo form zwracania pieniędzy, chociaż wydającą się może jako staromodna, jest weksel. Dochodzenie wierzytelności z weksla nie jest teoretycznie rzeczą trudną. Ważnym jest, że prawo chroni tutaj przede wszystkim remitenta, czyli osobę, która wierzytelności dochodzi. Osoba , która wystawia weksel także niemałe prawa posiada, ale przede wszystkim istotne są zobowiązania. Jednym z nich jest właściwe wystawienie weksla.

Najistotniejszym faktem jest prawidłowe umieszczenie samego słowa „weksel”. Musi ono pojawić się w treści dokumentu, a nie w jego tytule. Najczęściej używaną formą jest „Zapłacisz za ten weksel..”.

Ale weksel powinien posiadać też inne elementy. Należy do nich bezwarunkowe polecenie uiszczenie oznaczonej kwoty pieniędzy. Trzeba zwrócić uwagę na określenie „bezwarunkowe”. Znaczy ono, że wszystkie warunki dochodzenia wierzytelności z weksla są uznawane za nie napisane.

Oznaczenie trasata ( kiedy jest to weksel trasowany), miejsca i terminu płatności, data wystawienia i podpis wystawcy, oznaczenie remitenta. To kolejne elementy, które musi posiadać weksel.

Napisanie weksla nie jest niczym trudnym. Wystarczy tylko trzymać się wytycznych zawartych w ustawie.