Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Co tak na prawdę studiuje się na kierunku prawa

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Prawo jest rok w rok oblężony przez masę absolwentów szkół średnich, którzy należą do grupy tak zwanych humanistów. Jedni z nich uważają, iż studiowanie Prawa to przepustka do godnego życia, innych przyciąga ranga profesji prawniczych. Dyskutują oni często, jakie przedmioty znajdują się w planie zajęć studenta Prawa.

Rozpocznijmy od przedmiotów nie związanych do końca z prawem. Takich jest dużo. Na przykład statystyka, którą często muszą zdać studenci pierwszego roku Prawa.

Inną kategorię tworzą przedmioty, nazwijmy je, około prawne. Do takich zalicza się chociażby Historia doktryn politycznych i prawnych. Jest to przedmiot, jak sama nazwa wskazuje, czysto historyczny, który ma za cel zwrócić uwagę studenta, jak kształtowała się myśl dotycząca ustroju państwa na przestrzeni wieków.

Wreszcie sedno studiowania Prawa, a więc przedmioty czysto prawnicze, których znajomość jest niezbędna w przyszłym życiu zawodowym. Czasami są to wielosemestralne molochy jak na przykład Prawo cywilne czy Prawo karne. Są to przedmioty najtrudniejsze, z których egzamin zaliczyć jest stosunkowo najciężej. Ale są to jednocześnie przedmioty najbardziej przydatne. Czasami do takich przedmiotów należą przedmioty mniejsze, jak np. prawo ubezpieczeniowe czy prawo zabezpieczenia społecznego. Są one nie mniej ważne, jednak zdecydowanie mniej pojemne niżeli wspomniane giganty.

Podsumowując, studiowanie na Prawie łączy się z wieloma mniej lub bardziej praktycznymi, ale bez wątpienia ciekawymi, przedmiotami.